Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Alimenty dla rodziców

Renomowana kancelaria adwokacka wrocław przy ulicy Piłsudskiego niemieckie prawo pracy dla polaków

W dzisiejszych czasach sytuacja wielu polskich emerytów, delikatnie mówiąc, nie jest najlepsza. Średnia wysokość wypłacanych w naszym kraju emerytur z pewnością nie jest zadowalająca, a trzeba mieć jeszcze na uwadze, że jest ona znacznie zawyżana na przykład przez emerytury mundurowe. Niestety, wielu seniorów zmuszonych jest do przeżycia „od pierwsze do pierwszego” za mniej niż tysiąc złotych, co z pewnością nie jest łatwe.

Kiedy człowiek jest w wieku emerytalnym, to zazwyczaj stan jego zdrowia nie jest najlepszy, co zmusza go do ponoszenia dużych wydatków na leki. W naszym kraju nie łatwo jest też dostać się do darmowego lekarza, co nierzadko zmusza starszych ludzi do uczęszczania do prywatnych gabinetów, a to są już naprawdę spore koszty. Dlatego też wielu seniorów musi korzystać ze wsparcia finansowego rodziny, czyli przede wszystkim dzieci.

Dla większości z nas pomaganie rodzicom jest czymś zupełnie naturalnym, ale niestety nie wszyscy wychodzą z tego założenia. Czasami zdarza się tak, że dzieci w ogóle nie utrzymują kontaktu z rodzicami, nie mówiąc już o wspieraniu ich finansowo. Dlatego też warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje możliwość domagania się od swoich dzieci alimentów.

Co prawda, nie zawsze sądy przychylają się do takich wniosków, ale jednak czasami warto spróbować takiego rozwiązania. Z pewnością, nie jest to łatwe z moralnego i ambicjonalnego punktu widzenia, jednak jeśli nie mamy innych alternatyw, to przynajmniej powinniśmy rozważyć możliwość wystąpienia o alimenty. Dowiedz się więcej o długach – sąd rejonowy w Elblągu. Wygraj sprawę o długi. 

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.