Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Co po studiach prawniczych?

notariusz poznań praca prawnik niemcy

Studia prawnicze bez wątpienia są tymi, które przyciągają naprawdę wielu chętnych. Jest tak przede wszystkim dlatego, że uważa się ten kierunek za prestiżowy i intratny w przyszłości. Poza tym, daje on także duże możliwości podczas studiowana – zagraniczne staże, koła naukowe, czy też konferencje, również te międzynarodowe. Absolwenci studiów prawniczych mają jednak nie lada wyzwanie przed sobą, bowiem stoi przed nimi otworem naprawdę wiele rozmaitych ścieżek kariery.

Ci, którzy dobrze czuli się na uniwersytecie z pewnością zostają na nim dalej podejmując studia doktorskie. Pozwolą one im na jeszcze głębsze poznanie prawa, rozwiną, a także dadzą możliwość podjęcia pracy dydaktyczno-naukowej. Oczywiście to nie jedyna droga, jaką mogą obrać absolwenci prawa. Oprócz studiów doktorskich, mogą oni także zdecydować się na pracę in-house, która oznacza bycie prawnikiem w jakiejś firmie.

www.teatrpolonistyki-uw.pl

Obsługuje się wtedy różne sprawy korporacyjne, w tym chociażby podatkowe. Jest to praca stabilna, która nie generuje wysokiego poziomu stresu, a także pozwala na prowadzenie życia rodzinnego. Poza tym, można zdecydować się również na pracę w urzędach, w szczególności jeśli lubi się spokój i monotonię. Nie da się ukryć, że studia prawnicze dają naprawdę dużo możliwości, w tym także karierę doradcy podatkowego, pracownika banku, asystenta sędziego, czy też pracownika firmy ubezpieczeniowej.

Na jakie aplikacje mogą się zdecydować absolwenci prawa?

Absolwenci studiów prawniczych oprócz wyżej wymienionych ścieżek kariery mogą zdecydować się także na podjęcie wybranej przez nich aplikacji, która da im specjalistyczne umiejętności i wiedzę do wykonywania konkretnych działań. Spośród aplikacji można zdecydować się na notarialną, radcowską oraz adwokacką, które to trwają w przybliżeniu około trzech lat. Poza tym, dostępne dla absolwentów są również takie aplikacje jak sędziowska i prokuratorska. Tutaj jednak sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ początkowo należy odbyć rok aplikacji ogólnej, a dopiero później zdecydować się na sędziowską lub prokuratorską.

Czas nauki jest w tym przypadku nieco dłuższy od wspomnianych wyżej innych aplikacji. Przy wyborze warto kierować się zainteresowaniami oraz tym gdzie chcielibyśmy w przyszłości pracować. Zapraszamy do przeczytania artykułu: sąd rejonowy w Elblągu. 

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.