Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Czym charakteryzuje się dobry adwokat?

rachunek escrow Doświadczony prawnik, którego specjalizacją jest prawo rodzinne

Niekiedy zdarza się taka sytuacja, że potrzebny będzie nam adwokat. Warto więc wiedzieć, jakie cechy powinien mieć dobry prawnik, aby postawić na osobę, która zapewni nam odpowiednią pomoc. Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nie wszyscy adwokaci są tacy sami – każdy z nich ma swój własny styl pracy, własne zasady i przede wszystkim własną, inną specjalizację. Czego więc szukać wśród prawników, by mieć pewność, że dobrze wybraliśmy? Oto kilka wybranych cech dobrego adwokata. 1. Wiedza.

Najważniejsze są kompetencje – to właśnie wiedza odgrywa bowiem niezwykle istotną rolę. Warto pamiętać, że prawnicy mają swoje specjalizacje: jeden specjalizuje się w prawie podatkowym, inny może być znakomity w zagadnieniach związanych z prawem rozwodowym czy prawem pracy. Należy więc kierować się do takiego adwokata, który będzie w stanie realnie pomóc nam w naszym problemie. W przeciwnym razie może okazać się, że prawnik – choć dobry – nie ma odpowiednich kompetencji, by rozwiązać nasze kłopoty. Wiedza to podstawa! 2. Doświadczenie.

To coś, czego nie da się wycenić. Oczywiście doświadczenie nabywa się z czasem i początkujący adwokaci z pewnością jeszcze go nie mają, co nie znaczy, że nie warto dać im szansy. Taki prawnik będący na początku swojej drogi może niekiedy być nawet bardziej efektywny od bardziej doświadczonego kolegi po fachu. Nie zmienia to jednak faktu, że doświadczenie też jest bardzo istotne. Adwokat przechodząc przez kolejne sprawy z danej dziedziny nabiera wprawy, poznaje pewne techniki oraz szczegóły związane z rozwiązywaniem konkretnych problemów. 3.

Lojalność. To bardzo ważna cecha każdego prawnika, który zawsze powinien działać na korzyść klienta i zbudować pewną więź zaufania. Adwokat nie może ulegać żadnym wpływom z różnych stron, lecz podporządkować swoje działania ochronie praw swojego klienta, wykorzystując przy tym wszystkie możliwe środki prawne. Pamiętajmy przy tym jednak, że nie jesteśmy zapewne jedynym klientem danego prawnika, dlatego też często zdarza się tak, że nie jest on w stanie poświęcić nam sto procent uwagi. Najważniejsze jest jednak, by pomagał nam wtedy, kiedy ma to największe znaczenie. 4.

Praktycyzm. Dobry prawnik to adwokat, który wie jak dążyć do celu i potrafi wykorzystać dostępne środki, aby ten cel osiągnąć. Ważne przy tym, aby nie generował przy tym żadnych zbędnych kosztów, zarówno tych finansowych, jak i emocjonalnych. Po tym poznamy profesjonalnego prawnika, który zawsze będzie dążył do celu i zawsze podejmował odpowiednie działania. 5. Komunikatywność.

Kolejna z bardzo ważnych cech charakterystycznych znakomitego prawnika. Dobra komunikacja z klientem to podstawa, ale w tym przypadku komunikatywność to także otwartość i łatwość nawiązywania kontaktów. Dobry prawnik musi potrafić dogadać się z każdym. Wskazana jest również elokwencja, lecz nie chodzi tutaj o jakieś puste formułki, lecz sprawne operowanie pojęciami i wykorzystanie wcześniej zdobytej wiedzy oraz doświadczenia.

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.