Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Czym jest część wspólna?

https://hydrauliq.pl/

Aby podział obowiązków pomiędzy współwłaścicieli nieruchomości był możliwy, konieczne jest określenie obszaru, który stanowi część wspólną. Jest to część, do korzystania z której równe prawo mają wszyscy mieszkańcy nieruchomości.

Do części wspólnej możemy więc zaliczyć klatki schodowe i korytarze, strychy, dach i elewację budynku, pralnie i suszarnie a także schowki lub miejsce wydzielone na wózkarnię. W skład części wspólnej wchodzą również systemy wentylacji, systemy kanalizacyjne, instalacje centralnego ogrzewania, instalacja elektryczna i gazowa.

W przypadku klatek schodowych lub dachu przynależność do części wspólnej jest oczywista i łatwa do określenia. Nieco bardziej skomplikowany status mają te elementy, które częściowo lub w całości znajdują się w lokalach, jednocześnie będąc elementem własności wspólnej.

W przypadku instalacji za część wspólną uznaje się tę część, która znajduje się przed licznikiem albo zaworem głównym. Szczególnym przypadkiem jest instalacja co, która w całości jest częścią wspólną nieruchomości, łącznie z grzejnikami zainstalowanymi w lokalach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.