Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Fotografia podwodna

https://letsing.pl/artysci/one-republic

Nurkowanie jest pasjonującym zajęcie, ale ma jedną wadę. Gdy schodzisz pod wodę i oglądasz zatopione wraki statków, zalane budynki czy rafę koralową, przeżywasz niezwykłe chwile – pozostają one na zawsze w Twojej pamięci… i tylko w Twojej pamięci. Podobno najszczęśliwsi są ludzie, którzy gromadzą wspomnienia, a nie dobra materialne. To jednak nie zmienia faktu, że nasza pamięć jest niedoskonała. Już po kilku miesiącach widoki, które odtworzysz w głowie będą częściowo dziełem wyobraźni. O wiele bardziej fascynującą opcją byłaby możliwość powtórnego zobaczenia podwodnych krajobrazów, jeśli nie na żywo, to na zdjęciach.

Fotografowanie pod wodą nie jest łatwe. Wymaga odpowiedniego sprzętu, wiedzy i umiejętności – zarówno nurkowych, jak i fotograficznych. Mimo tego nie brakuje entuzjastów łączenia tych dwóch dziedzin. Efekty ich pracy można obejrzeć choćby w Internecie, na popularnych portalach fotoblogowych. Co trzeba wiedzieć, by robić podobne, zapierające dech w piersi fotki? Przede wszystkim czas poznać podstawowe prawa fizyki. Przynajmniej te, które dotyczą zachowania się fali świetlnej w wodzie.

Okazuje się bowiem, że kolorowe zdjęcie pod powierzchnią wody oznacza coś innego niż na lądzie. A dokładniej, inne są zestawienia barw. Wszystko z powodu innego zachowania się fal o różnych długościach. Czerwień potrafi zupełnie zniknąć z obiektów znajdujących się daleko od nas. Za to niebieski będzie się wzmagał. Z tego powodu, kolorowe zdjęcia trzeba robić z bliska – by całe spektrum światła dotarło do obiektywu.

A to z kolei oznacza, że niezbędne jest użycie obiektywu szerokokątnego.

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.