Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Jak czytają starsi ludzie?

Cleo

Drukowane książki powoli stają się symbolem dawnych czasów, podczas gdy audiobooki mają być znakiem współczesności. Trudno się dziwić – coraz chętniej sięgamy po rozwiązania, które oferuje nam współczesna technologia, rezygnując jednocześnie z tych starszych, często mniej praktycznych. Warto jednak zastanowić się, czy każda z tych form książek rzeczywiście kierowana jest do analogicznych grup wiekowych. Książki nadają się przede wszystkim dla starszych osób? To bzdura.

To właśnie młode osoby powinny po nie sięgać jak najczęściej, by lepiej wykształcać swój sposób myślenia, pozytywnie wpływać na pracę mózgu i wspierać zdolność koncentracji. Z kolei nowoczesne audiobooki znacznie bardziej mogą przysłużyć się właśnie osobom starszym. Dlaczego warto nauczyć babcię czy dziadka korzystania z audiobooków? Przede wszystkim, starsze osoby często zmagają się z problemami zdrowotnymi, na czele których stoi osłabienie zdolności widzenia. Czytanie zapisanych drobnym drukiem stron może być dla nich bardzo męczące.

Warto też pamiętać, że w dawnych czasach znacznie chętniej słuchano radiowych słuchowisk – włączenie audiobooka może przypomnieć starszym osobom dawne czasy.

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.