Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Jak znaleźć ciekawe motywy?

www.klubdrivera.pl Happysad

Hobby potrafi całkowicie odmienić sposób, w jaki patrzymy na świat. W przypadku fotografii jest to dosłownie zmiana optyki. To co dawniej, było po prostu przestrzenią wokół, dla fotografa staje się zbiorem mniej lub bardziej ciekawych kadrów.

Aby wychwycić te najciekawsze ujęcia, trzeba najpierw nieco wprawy. Musimy też wiedzieć, gdzie zacząć poszukiwania. Inspiracją może być dla niemal wszystko, najpierw jednak musimy ustalić jaki obszar artystycznej ekspresji nas interesuje.

Ciekawią nas przede wszystkim zdjęcia ludzi czy może infrastruktury miejskiej? A może za godne uwagi uznamy jedynie naturalne krajobrazy? Ważne, by robić takie zdjęcia, z których będziemy dumni. Unikajmy schematów. Motyl siedzący na płatku róży z pewnością jest ładnym motywem, ale podobnych fotek są tysiące.

Nie musimy go fotografować tylko dlatego, że to popularny motyw, zwłaszcza, gdy tak naprawdę nie czujemy zachwytu nad podobnym obrazem. Poza tym, niezależnie od tego, jaki obszar tematyczny nas fascynuje najbardziej, warto kierować się kilkoma wytycznymi, które zbliżą nas do zdjęciowego sukcesu. Godne uwagi są przede wszystkim kontrasty.

Stary budynek na tle nowoczesnego biurowca albo odrzutowiec nad dziewiczym krajobrazem to świetne motywy. Dobre zdjęcie może zawierać również tzw. rytm, czyli powtarzające się elementy.

Rzędy okien czy podobnie ubranych ludzi to dobre przykłady. Warto zwrócić też uwagę na ciekawe, geometryczne układy, często niewidoczne na pierwszy rzut oka.

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.