Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Niedostarczone wypowiedzenie

Notariusz w Poznaniu http://www.notariat-poznan.pl/

Prawo ma służyć sprawiedliwości, ale niestety czasem zdarza się, że jest wykorzystywane przez oszustów. Jak można wykorzystać zapisy prawne do nieuczciwego zdobywania pieniędzy? Niektórzy złodzieje zakładają firmy, które oferują darmowe usługi.

Kruczek polega jednak na tym, że usługa pozostaje darmowa w pewnych warunkach, a okres bezpłatny kończy się na przykład po miesiącu. Wszystko w takim scenariuszu jest w porządku, dopóki umowę faktycznie da się wypowiedzieć.

Czasem jednak oszust zastrzega w umowie, że rozwiązanie będzie jednoznaczne z wysoką karą. A jeszcze częściej zdarza się, że po prostu nie odbiera wypowiedzenia umowy.

W takim wypadku klient jest przekonany, że umowa nie została wypowiedziana, bo list nie dotarł do odbiorcy. Z kolei nieuczciwy przedsiębiorca wykorzysta sytuację i zacznie wysyłać wezwania do zapłaty.

Adwokat Piotr Mikołajczak

Co gorsza, oszust może współpracować z komornikiem zamieszanym w procedurę, a sądy pierwszej instancji rozpatrują sprawy dość pobieżnie. W takiej sytuacji warto pamiętać, że umowę można wypowiedzieć – nawet jeśli list czy mail nie jest odbierany przez drugą stronę.

W takim wypadku liczy się moment doręczenie drugiego awizo. W sądzie może być natomiast konieczne odwołanie i wyrok drugiej instancji. Jeżeli poszukujesz więcej informacji, przydatna okazać się może obsługa prawna firm Rzeszów.

.

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.