Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Nieruchomość w stanie niepogorszonym

Housing200plus Nasz kierownik budowy Białystok to wybitny specjalista budowlany.

Stan nieruchomości i jakość życia członków wspólnoty mieszkaniowej zależy w dużej mierze od skutecznego zarządzania nieruchomością. Zapisy prawne przewidują, że zarządca utrzyma nieruchomość w stanie niepogorszonym.

To jednak minimum, którego należy wymagać od osoby lub firmy zarządzającej. Dlatego osoby trudniące się zarządzaniem nieruchomościami zawodowo często deklarują, że pod ich skrzydłami nieruchomość zyska na wartości. Innymi słowy, jest to obietnica tego, że stan nieruchomości nie tylko nie ulegnie pogorszeniu, ale będzie coraz lepszy.

Na zarządcy spoczywa ogromna odpowiedzialność związana z przeprowadzaniem nowych inwestycji oraz ciągłym kontrolowaniu stanu obiektu. Dokonywane przez zarządcę inwestycje powinny być zgodne z przeznaczeniem nieruchomości.

Natomiast kontrola stanu opiera się na okresowych przeglądach. Zarządca jest odpowiedzialny za pełnienie nadzoru nad kontrolami. Niewłaściwie działająca wentylacja czy prześwity w dachu będą zawsze winą zarządcy – nawet jeśli zlecił on wykonanie kontroli na czas.

Takie rozwiązanie zmusza nadzorców do rozsądnego wybierania firm dokonujących przeglądów lub prac konserwacyjnych. Zarządca nieruchomości jest wybierany przez Zarząd Wspólnoty i działa w oparciu o umowę. Natomiast Zarząd składa się z mieszkańców Wspólnoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.