Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Ukrywanie awarii w lokalu

Virke Deweloper Poznań https://hydrauliq.pl/

Awarie w lokalach mieszkaniowych są nieuniknione. Czasem wynikają z winy najemców lub właściciela, czasem powodem jest zły stan instalacji lub urządzeń, a czasem po prostu zdarzenia losowe.

Awarie we wspólnotach mieszkaniowych, zwłaszcza w przypadku budynków wielolokalowych, mogą wpłynąć niekorzystnie nie tylko na stan lokalu, w którym nastąpiła awaria, ale również na lokale sąsiednie – znajdujące się na tym samym piętrze, a także na piętrach wyższych lub niższych.

Szczególnie częstą awarią tego typy jest uszkodzenie rur wodociągowych albo armatury łazienkowej. Wówczas remontu wymaga nie tylko pomieszczenie, w którym nastąpiła awaria, ale również łazienka lub kuchnia sąsiadów.

Gdy awaria nastąpiła z winy właściciela lokalu lub właściciel nie zna przyczyny wystąpienia awarii, zdarza się, że próbuje ukryć awarię. Zalani sąsiedzi pukający do drzwi nie są wpuszczani do mieszkania a przed Zarządem Wspólnoty właściciel utrzymuje, że awaria nie miała miejsca w jego lokalu.

Jednak zachowanie takie nie jest skuteczne w dalszej perspektywie – właściciele lokali często nie zdają sobie sprawy, że w pewnych okolicznościach Zarząd Wspólnoty ma prawo wstępu do lokalu. Awaria, której efektem było zniszczenie mienia innego członka Wspólnoty to jedna z sytuacji tego typu.

Zarząd ma prawo wstępu do lokalu również w celu ustalenia przyczyny awarii. Trzymając się poprzedniego przykładu – jeśli lokal znajdujący się piętro niżej został „zalany”, ale nie jest jasne czy przyczyną była awaria w mieszkaniu znajdującym się bezpośrednio nad danym lokalem czy też w mieszkaniach sąsiednich, Zarząd ma prawo wstępu do lokalu w celu zdiagnozowania przyczyny uszkodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.