Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

W pociągu – książka czy audiobook?

www.outdooradventure.com.pl https://letsing.pl/artysci/happysad

Nawet osoby, które na co dzień niechętnie sięgają po książki, planując dłuższą podróż chętnie zmieniają zdanie. Nic dziwnego.

Jeśli planujesz spędzić kilka czy kilkanaście godzin w pociągu lub autobusie, warto zawczasu zadbać o zapewnienie sobie odpowiednich rozrywek. Kiedy już zdecydujesz, jaki tytuł będzie towarzyszył ci w drodze, do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze tylko jedna kwestia – książka czy audiobook? Każde z tych rozwiązań, jak to zwykle bywa, ma zarówno swoje wady, jak i zalety.

Jeśli zdecydujesz się na tradycyjną książkę, możesz mieć pewność, że zajmie cię na kilka długich godzin. Jednocześnie masz jednak gwarancję, że później będziesz musiał ją ze sobą nosić – nie jest to może problem, gdy zabierasz ze sobą niedługą powieść, ale gdy chcesz zapoznać się z opasłym tomiszczem, może stanowić to znaczne utrudnienia.

Pozostaje również kwestia czasu podróży. Przemieszczając się w nocy, możesz mieć problem z koniecznym do czytania oświetleniem, które może przeszkadzać pozostałym współpasażerom.

W przypadku audiobooka problem dotyczący dodatkowego bagażu czy nieoczekiwanej ciemności praktycznie nie istnieje. Nie oznacza to jednak, że jednoznacznie warto decydować się na tę formę czytania.

Dla niektórych samo słuchanie nie jest czynnością wystarczająco angażującą i podczas kilkugodzinnej podróży również może okazać się nudne.

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.