Komornicy,

licytacje komornicze, sądy, prawnicy

Zumba. Taniec i aerobik

Seweryn Krajewski

Hobby można mieć różne. Od fotografii, poprzez gry komputerowe, na sporcie i tańcu kończąc. Jeśli dwa ostatnie tematy wydały Ci się szczególnie atrakcyjne, z pewnością do gustu przypadnie Ci również zumba. Co to takiego i dlaczego powinno Cię zainteresować? Zumba, najprościej mówiąc, stanowi miks aerobiku i tańca.

Każdy kto był na typowych zajęciach z aerobiku, wie, że muzyka jest często ich nieodłączną częścią. To w rytm prostych utworów wykonujemy kolejne ćwiczenia. Sport jest dzięki temu znacznie przyjemniejszy, łatwiej się zrelaksować, a do tego grupa jest bardzo dobrze skoordynowana. Każdy aerobik jest trochę jak taniec.

Zumba przesuwa środek ciężkości nieco bliżej tańca. Zmienia też klimat. Egzotyczna nazwa tego rodzaju zajęć nie jest przypadkowa. Zumba jest bowiem inspirowana rytmami latynoamerykańskimi.

Kolejne ćwiczenia to nic innego, jak proste kroki zaczerpnięte z cha-chy, merengue, rumby, twista oraz salsy. Zumba jest pełna energii. Nie sposób wyjść z tych zajęć ze złym humorem czy brakiem chęci do życia. Jeśli szukasz dobrego źródła motywacji, czegoś co doda Ci siły i nastroi pozytywnie na kolejne dni, zumba będzie świetnym wyborem.

Co ważne, na zajęcia można zapisać się niezależnie od umiejętności, wieku czy płci. Zumba nie wymaga jakiekolwiek tanecznego przygotowania. Wszystkie kolejne kroki są pokazywane przez instruktora. Nie są one skomplikowane, więc po paru razach będziesz tańczyć „zawodowo’ – nawet jeśli na imprezach unikasz parkietu.

Zumba to doskonały materiał na hobby i sposób na spędzanie wolnego czasu. Być może będzie to dla Ciebie również pierwszy krok na drodze do zainteresowania tańcem.

bip.pisz.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.